Muzyka na żywo. W piątek (17.12.) i sobotę (18.12.) ostatnie dwa koncerty w tym roku. Tym razem utwory świąteczne i nie tylko … Zapraszamy !

Piątek (17.12.)

Kuba Zaborski to 28-letni wokalista oraz autor muzyki i tekstów mieszkający w Krakowie/Warszawie. Laureat 5 edycji programu Must Be The Music. Przez ostatnie 3 lata zagrał ponad 200 koncertów w Polsce jak i poza granicami. W lipcu 2016 roku wystąpił na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie podczas koncertu uwielbienia z utworem Oceans zespołu Hillsong. Jest autorem piosenek do filmu Po prostu przyjaźń, którego premiera miała miejsce 6 stycznia 2016 roku. Współpracował z Adamem Sztabą, Kasią Moś i wieloma innymi wybitnymi artystami.

Sobota (18.12.)

Karolina Tokarska – jako dziecko wygrywała wszystkie kolonijne konkursy piosenki, w wieku trzynastu lat odkryła „Metro” Janusza Józefowicza – wtedy też, po raz siedemdziesiąty któryś oglądając porywający spektakl, dojrzała do myśli, że musi śpiewać☺ Uczęszczała zatem do szkoły przy Teatrze Buffo ucząc się u Elżbiety Zapendowskiej, która z czasem zaproponowała jej naukę w jej nowo otwartej szkole. W międzyczasie dostała się do klasy eksperymentalnej artystyczno – kulturowej w liceum im. Stefana Żeromskiego gdzie miała przyjemność wystąpić z Ryszardem Rynkowskim czy Elżbieta Wojnarowską. Po zdaniu matury na kolejne dziesięć lat pochłonęły ją inne dziedziny życia – potrzeba dźwięków jednak nawet po tak długim czasie musiała dać o sobie znać. W 2009 roku zaczęła naukę w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu gdzie poznała, będącego obecnie jej partnerem na scenie jak i w życiu, Grzegorza Tokarskiego. Uczy śpiewu małe dzieci. Kocha namiętnie rocka progresywnego za przestrzeń, melancholię i gitarowe solówki, a dzięki „Komedzie” odkryła jazz ☺

Grzegorz Tokarski – grać zaczął w wieku pięciu lat, najpierw klasycznie, a potem również rozrywkowo. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pianista występujący zarówno solo jak też i w zespołach – także rockowych☺ Koncertuje w kraju oraz za granicą (Czechy, Anglia, Niemcy, Austria, Chorwacja), dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji. Współpracował m. in. z Teatrem Muzycznym „Roma”, Teatrem Syrena czy też Teatrem Rewiowym „Sabat”, warszawskimi big – bandami, a także – grając muzykę klasyczną – z Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią czy Polską Orkiestrą Radiową. Udziela się również jako pedagog ucząc fortepianu w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy. Poza tym kocha góry – te skaliste, jazdę samochodem (ale nie po Warszawie). Słucha właściwie wszystkiego – od chorału gregoriańskiego poprzez jazz skończywszy na heavy metalu.

Ich duet = wynikowa godzin zabawy standardami jazzowymi i dziergania w kawałkach rockowo-balladowych; ma za zadanie udowodnić, że muzyka obroni się sama.